Głośny sąsiad

Po ociepleniu bloku mieszkanie stało sie bardzo akustyczne. Do tego sąsiad nade mną po remoncie położył panele bez pianki wyciszającej i nie ma dywanów. Niestety jest to dla mnie koszmar gdyż słyszę wszystko co dzieje sie u sąsiada: wibracje w telefonie o 2 w nocy, odbijanie piłki przez dzieci, szuranie krzesłami, jeżdżenie na rowerkach przez dzieci, trzaskanie drzwiami itp. Często te odgłosy budzą mi dziecko. Bardzo proszę szanujmy sie nawzajem. Sąsiad o całej sprawie wie i nic z tym nie robi. To co ja mam sie wyprowadzic myślę że to trochę chore. A wystarczy położyc dywany w pokojach.

Sytuacja jest trudna, ale do

Sytuacja jest trudna, ale do rozwiązania. Cisza nocna obowiązuje każdego i bez znaczenia czy ktoś ma matę wygłuszającą czy jej nie ma.

Proszę porozmawiać z sąsiadem - jeśli jest człowiekiem to zrozumie, a jeśli ma wszystko gdzieś to proszę iść do spółdzielni. SMO ma obowiązek reagowania na takie sprawy i nie może uchylać się od czynności prawnych itp.

Inna sprawa to założenie sprawy cywilnej. Powstało kilka przypadków orzeczenia sądu, jedno z nich było takie, że sąsiad miał określone godziny remontowania domu - inaczej grzywna itp.

To nie jest tak, że mamy mieszkanie i możemy robić co chcemy i jak się nam podoba. U nas w SMO jest społeczna akceptacja na zachowania aspołeczne z tego co zauważyłem - stoją na klatce to stoją, walą w ścianę to walą, parkują na węzłach to parkują. Każdy sobie rzepkę...

Proszę Państwa z całym szacunkiem, ale zacznijmy coś wreszcie robić bo widzę, że nasze ciężko zarobione pieniądze wywalane na opłaty eksploatacyjne itp. idą w błoto, a z każdym rokiem płacimy coraz więcej.

reakcje SMO

Szanowny Lenardzie. Niestety, obowiązek reagowania na łamanie praw i zasad współżycia społecznego przez SMO to fikcja. SMO ogranicza się do tworzenia przepisów, a nie ich stosowania. Najbardziej aktualny przykład to regulamin porządku domowego wprowadzony w życie w marcu br. Np. zakaz przechowywania mebli na klatkach schodowych (par 12 pkt 4) - wystarczy przejść się po budynkach i wyegzekwować. Albo zakaz palenia na klatkach schodowych - fikcją. Nie widzę żadnej reakcji, pomimo wielokrotnego informowania.

No coz

przykre co powiem ale nie po to kupuje sie wzorzyste panele (imitacja drewna etc) aby klasc na nie dywany :/

po drugie skad pewnosc, ze sasiad nie polozyl maty wygluszajacej ? obecnie stosuje sie tania pianke 3mm .. po polozeniu paneli pianka sie kurczy do 1 mm czyli tragedia wygluszeniowa :/

podsumowujac .. wspolczuje ale nic sie nie da zrobic nawet ryb nie da sie polowic bo to sasiad z gory :)

jest kika sposobów...

Skoro sąsiedzi u góry zachowują się głośno i nic do nich nie dociera to również trzeba zacząć uprzykrzać im życie. A sposoby się znajdą od Policji przez ranne pobudki o 6 rano po (jeżeli nic nie pomoże) pobudki nocne. Niestety jeżeli nie po dobroci to trzeba zastosować bardziej drastyczne środki.

sąsiad z dołu

i wtedy staniesz się takim samym sąsiadem dla tego z dołu jakim jest dla ciebie ten z góry a najlepszym sposobem jest wyprowadzić się do lasu i modlić się by dzięciol rankem nie stukał w drzewo