Parkingi na osiedlu

Szanowni Państwo,

Jakie macie zdanie na temat parkingów na osiedlu? W ostatnim czasie powstało kilkanaście miejsc, ale jednak jest to cały czas za mało.

Jakie miejsca można by zaproponować Spółdzielni na realizację tego typu zadania?

Jakie waszym zdaniem rozwiązania byłyby dobre? Skąd pozyskać fundusze?

Kto z Was podpisze się pod projektem budowania parkingów?

Odwołać Zarząd Spółdzielni

Parkingi jak i cała infrastruktura osiedla to totalna porażka zarządu spółdzielni. Kompletnie nic nie dzieje się dla poprawy życia mieszkańców, a podnoszony jest jedynie czynsz.

Nikt nie dba o to, aby było coraz lepiej bo jest coraz gorzej.

Jest wiele spółdzielni gdzie bardzo dobrze zarządza się publicznymi zasobami.

Moja propozycja jest taka - odwołać cały zarząd i powołać nową radę nadzorczą, która dzisiaj nie robi kompletnie niczego, aby cokolwiek zmienić. Nikt nawet nie raczy od tylu lat odpisać na forum co jest częścią komunikacji, a dzisiaj jest to już standard komunikacji z mieszkańcami.

Szanowni Państwo, czas to zmienić. Odwołajmy zarząd i RN - wybudujmy parkingi, nowe miejsca, zróbmy monitoring. Nasze osiedle ma ogromny potencjał, ale w takim stanie szybko zostanie doprowadzone do rujnacji.

To jest nasze osiedle, nasze pieniądze, nasze zasoby.

Podpisuję się obiema rękami.

.

Takkkkkkkkkk odwołać wszystkich i wszystko

Skąd ja to znam??? Już wiem.Tak krzyczą CI którzy za nic nie odpowiadają,czesto są anonimowi bo tak wygodniej i pod tzw.publiczkę obiecują wszystko.Odwołajmy zarząd Radę Nadzorczą i wybudujmy parkingi no może jeszcze lotnisko. Bo Rada nic nie robi, bo zarząd nic nie robi bo właściwie nikt nic nie robi. Bo natępni napewno będą lepsi,czynsze będą niższe osiedle zmieni sie w raj. Już tak nam obiecują politycy a wychodzi jak zwykle. A prawda jest prosta. Na takim gruncie obiecanek, podburzaniu i braku wiedzy może zmienić się, ale tylko na gorsze. Patrząc na temat zarządzania naszym osiedlem bez zbędnego "podniecenia' ja też mam wiele uwag. Część ich zgłaszam bezpośrednio do spółdzielni, czasami musze upomnieć się o reakcję,czasami jestem niezadowolona z odpowiedzi. Byłam na dyżurze przedstawiciela Rady Nadzorczej- również mieszkanca naszego osiedla. Stąd wiem ze temat monitoringu jest przygotowywany. Może warto Panie Lenard, zamiast pisać że wszystko jest BEEEEEEEE, poprostu dowiedzieć się u źrodła. Bo przecież to My wybieramy Radę Nadzorczą - z naszych mieszkańców- a poźniej mamy tylko pretensje. Bo tak najłatwiej - nic nie robić tylko narzekać i krzyczeć. Szczerze pisząc ja boje się takich "nawiedzonych" co to sami wiedzą najlepiej i głośno anonimowo krzyczą. Krzyczą ale bez zadnych konkretów, bez pomysłu i realnych propozycji. Bo propozycja- zbudujmy parkingi pod oknami zamiast terenów zielonych jest delikatnie mówiąc :z kosmosu:.

A jednak...

Rwij sobie włosy ze łba, a parkingi już powstają, również pod twoimi oknami... :P

fionoszreku, jesteś najzwyklejszyn trollem internetowym

Ciekaw jestem czy był(a)byś odważny(a) pokazać swoją twarz, to że masz pod swoją klatką płatny parking strzeżony, nie czyni z ciebie kogoś lepszego, jak już pisałem wcześniej, ten parking był bezpłatny podczas powstawania naszego osiedla, gdyby nadal był bezpłatny (i niestrzeżony) to chętnie bym na nim parkował, może tobie podoba się, że jesteś dojona za miejsce parkingowe, które powinno być bezpłatne... A odnośnie bezpłatnych miejsc parkingowych, spróbuj trollu zaparkować gdziekolwiek po godzinie dwudziestej... Żegnam nieczule trollu...

Tylko dobry lekarz:)

Jedyna rada - TYLKO DOBRY LEKARZ. Na brak argumentów najlepsza jest agresja i prostacki język.
Nie będę z Panem dyskutowała, bo jesteśmy z dwu różnych światów- KULTUROWYCH. Nie znam i nie chcę znać języka którym Pan się posługuje - wulgarnego, prostackiego, agresywnego.
Współczuje

Kolejne miejsca

http://pokazywarka.pl/axtli7/

Swoją drogą, czy samochody z rezydencji quattro parkują na terenie SMO?

Czy Rada w ogóle coś robi w sprawie parkingów czy tylko pobiera uposażenie?

misiakson dziękuję za

misiakson dziękuję za informacje, miałem też trochę takie wątpliwości. Chociaż jeśli teren jest miasta to może coś dało by się zrobić mimo wszystko.

Zacznijmy od początku. Ulica

Zacznijmy od początku. Ulica Rodziewiczówny od strony kościoła.
Duży obszar. Moja propozycja to kolor żółty.
Zdjęcia

Wiem, że będzie sporo głosów na temat zabrania zieleni, ale z kolei mniej samochodów będzie jeździło w uliczkach wewnątrz osiedla.
Oczywiście jestem za tym, aby wewnątrz osiedla sadzić dużo drzew w ramach pewnej rekompensaty.

Lenard - pomysł dobry. Tylko

Lenard - pomysł dobry. Tylko że ten obszar nie należy chyba do terenu SMO Ostrobramska. Ale mogę się mylić :)

nie mylisz się...

...bo to nie nasz teren.

Miejsca parkingowe są

Miejsca parkingowe są bezwzględnie potrzebne i chyba nie ma takiej ich liczby, która mogłaby się wydawać zbyt duża, patrząc na to jak wygląda parkowanie na osiedlu po godzinie 17... Także ja przyklasnąłbym każdemu pomysłowi, który prowadzić będzie do zwiększenia ich liczby.

Jeśli chodzi o kwestie finansowania, to można pomyśleć np. o sprzedaży wyłącznego prawa do parkowania na takich nowych miejscach mieszkańcom za określoną cenę, pokrywającą koszt budowy. Ja sam chętnie nabyłbym miejsce na własność, pod warunkiem, że byłoby ono blisko mojej klatki - bo w sumie miejsca garażowe pod budynkami (podziemne) to dziś praktycznie jedyny powód, dla którego rozważałbym zmianę mieszkania na takie w nowym budownictwie. Na miejsca podziemne na naszym osiedlu raczej nie ma co liczyć ;) więc alternatywą byłyby miejsca naziemne, położone dogodnie tj. w pobliżu klatek schodowych.

Przedstawiam moją propozycję

Przedstawiam moją propozycję miejsc parkingowych:

http://img689.imageshack.us/img689/4527/miejscap.jpg

Droga pożarowa dla samochodów uprzywilejowanych oraz śmieciarek z zakazem postoju dłuższym niż 10minut.
Obecnie pod klatkami parkują stale samochody a powinno być to miejsce na tymczasowy postój dla: karetki/taxi/samochodów z bagażami- czyli postój w okolicach 10min.

Z zapisu Planu Miejscowego :
8. Ustala się następujące wskaźniki parkingowe:
5) dla budynków mieszkaniowych wielorodzinnych i pomieszczeń mieszkalnych – nie mniej niż 1 miejsce parkingowe na mieszkanie, nie mniej jednak niż 1 miejsce parkingowe na każde pełne 60 m2 powierzchni użytkowej mieszkania;
9. W zakresie likwidowania barier transportowych oraz dostępności obiektów i urządzeń komunikacji miejskiej (zbiorowej) i indywidualnej dla osób niepełnosprawnych ustala się kształtowanie: przystanków komunikacji publicznej oraz miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych:
2) w ulicach, w których są wyznaczone miejsca parkingowe oraz przy obiektach użyteczności publicznej należy wyznaczać i czytelnie oznakować miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych; przy miejscach parkingowych dla osób niepełnosprawnych wyznaczonych w pasie jezdni należy stosować krawężniki opuszczone (wtopione) tak, aby umożliwić wjazd na chodnik osobie poruszającej się na wózku.

Parking przy Komorskiej chyba pomieści ~380mp
dla budynku punktowego -16kondygnacji wymagana ilośc miejsc jest=
6mieszkan x 15 kondygnacji = 90+4mieszkania parter =94 miejsc postojowych dla budynku 15p.
Licząc same punktowce : Komorska 8,10 oraz Łukowska 17 , potrzebnych jest 282m.post.
Oczywiście nie wszyscy w bloku posiadają samochody, niektórzy mają ich dwa, część osób parkuje z poza osiedla oraz przyjeżdża gościnie.

Parkingi Osiedlowe

Pytanie czy jest nowy regulamin parkingu "strzeżonego" przy ul Komorskiej? jeżeli jest to czy może zostać opublikowany na stronach www?
Za co są pobierane opłaty za parking, czy tylko idą na podatki za grunty oraz dla Panów z "budek parkingowych" ?
Za co są odpowiedzialni Panowie w "budce parkingowej"?

Co z kwestią:
- utrzymania porządku na parkingu ,
-śmiecie wzdłuż ogrodzenia,
- dziury w nawierzchni ,
-ledwo widoczne linie wyznaczające miejsca postojowe oraz tabliczki z numerami,
-niektóre z miejsc nie mają wymaganych wymiarów miejsca parkingowego.

Według Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

"Rozdział 3
Miejsca postojowe dla samochodów osobowych
§ 18. 1. Zagospodarowując działkę budowlaną, należy urządzić, stosownie do jej przeznaczenia i sposobu zabudowy, miejsca postojowe dla samochodów użytkowników stałych i przebywających okresowo, w tym również miejsca postojowe dla samochodów, z których korzystają osoby niepełnosprawne.

§ 21. 1. Stanowiska postojowe dla samochodów osobowych powinny mieć co najmniej szerokość 2,3 m i długość 5 m, przy czym dla samochodów użytkowanych przez osoby niepełnosprawne szerokość stanowiska powinna wynosić co najmniej 3,6 m i długość 5 m, a w przypadku usytuowania wzdłuż jezdni - długość co najmniej 6 m i szerokość co najmniej 3,6 m, z możliwością jej ograniczenia do 2,3 m w przypadku zapewnienia możliwości korzystania z przylegającego dojścia lub ciągu pieszo-jezdnego."

a także szerokość przejazdu pomiędzy miejscami jest za wąska, przyznawane stanowisko postojowe powinno uwzględniając długość oraz szerokość pojazdu jaki ma wjechać na nie jak wynika z powyższych zapisów "co najmniej".

Moim zdaniem droga manewrowa powinna spełniać warunki takie jak w garażu:

"§ 104. 1. Dojazd (droga manewrowa) do stanowisk postojowych w garażu jednoprzestrzennym (bez ścian wewnętrznych) powinien mieć szerokość dostosowaną do warunków ruchu takich samochodów, jakie mają być przechowywane, oraz do sposobu ich usytuowania w stosunku do osi drogi, ale co najmniej:
1) przy usytuowaniu prostopadłym - 5,7 m,
2) przy usytuowaniu pod kątem 60° - 4 m,
3) przy usytuowaniu pod kątem 45° - 3,5 m,
4) przy usytuowaniu równoległym - 3 m.
2. Dopuszcza się zmniejszenie wymiaru, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, do 5,0 m, jeżeli stanowiska postojowe mają szerokość co najmniej 2,5 m."

Kiedy będą załatane dziury w nawierzchni na terenie parkingu?, rozumiem że przy uszkodzeniu zawieszenia samochodu, można dochodzić odszkodowania od Spółdzielni.

Szanowni Państwo, Pragnę

Szanowni Państwo,

Pragnę zakomunikować, że szukamy wspólnego rozwiązania razem, a nie przepychanki słownej będącej brakiem szacunku do drugiego człowieka.

Nie użyłem tutaj zdania, które mówi, że należy zrobić parkingi pod klatkami. Musimy jednak znaleźć optymalne rozwiązane dobre dla ogółu.

Poniżej przedstawiam cytat jednego z mieszkańców na temat sytuacji w SMO:
Zapomniałem dodać, że pani parkuje na parkingu, który powstał podczas budowy osiedla i wtedy był bezpłatny, od jakiegoś czasu włada nim (za półdarmo) jakiś pociot kogoś z zarządu SMO i zgarnia za to niezłą kasę... Dziękuję, niedobranoc...

Proszę Państwa o pojawienie się na walnym zgromadzeniu i apeluję o nieudzielenie absolutorium prezesowi tej spółdzielni mieszkaniowej. Inaczej nic się nie zmieni, nie mamy wyjścia.

Jednym z argumentów mojego postulatu są:
ciągłe podwyżki czynszu,
brak transparencji w działaniach spółdzielni,
trudności w komunikowaniu się (np. brak uczestnictwa w forum ze strony rady)

ciągłe zadłużenia, które pogrążają i tak zachwiany budżet - przypominam, że w wielu spółdzielniach tego typu zjawiska się zwalcza, a nie pogłębia

brak kamer, brak parkingów, brak kontaktu z pracownikami SMO

Inną kwestą są wątpliwe działania spółdzielni w kwestii remontów - wystarczy spojrzeć na wykaz.
Co roku robi się te same remonty i z tym samym budżetem. Czy to jest normalne?

Wątpliwym jest fakt wymiany gresów na balkonach niektórych mieszkańców. Wybrani z wielu?

Brak czujek na klatkach schodowych o co apelowaliśmy dawno temu.

Multum telefonów stacjonarnych w siedzibie SMO, które generują koszty.

Siedziba SMO znajduje się w najdroższym budynku z możliwych gdzie jest jednak monitoring, parkingi podziemne, osiedle zamknięte, do którego my dostępu nie mamy, ale za to składamy się na wszelkie potrzeby wspólnie.

Czy tak działać powinna firma, która obraca naszymi pieniędzmi?

A co z przychodami SMO? Reklamy na osiedlu, wynajem lokali na ul. Perkuna, mało kto wie, że są to tereny należące do SMO generujące duże zyski.

Proszę porozmawiać z sąsiadami na temat tego co dzieje się w SMO. Może niektórzy z Państwa wreszcie otworzą oczy i zobaczą, że wspólnoty mieszkaniowe działają inaczej.