Pierwszy post :-)

Korzystając z okazji, że Forum zostało aktywowane, z przyjemnością dodaję pierwszy post. Z jednej strony traktuję go trochę testowo, z drugiej ciekawi mnie, jak wielu mieszkańców naszego Osiedla zagląda na tę stronę... Jeśli więc zaglądasz tu regularnie - zostaw proszę po sobie jakiś ślad w postaci odpowiedzi. :-)

P.S. W Sieci jest jeszcze jedno znane mi miejsce, które starało się być Forum dla mieszkańców Osiedla Ostrobramska: http://ostrobramska.waw.pl/
Niestety chyba mało kto tam zagląda, toteż i wiadomości tyle co kot napłakał, a szkoda, bo z takich miejsc czasami można sporo się dowiedzieć co nowego dzieje się na osiedlu. Nowe osiedla czy budynki w Warszawie mają dużo bardziej aktywne społeczności, ale może wynika to z tego, że i średnia wieku mieszkańców jest tam niższa niż w takich klasycznych, starych "sypialniach" jak nasza...

Coś tu pachnie

Przyjmowanie samozwańczej roli moderatora forum pachnie członkami Rady Osiedla albo pracownikami administracji. Zgadzam się, że wypowiedzi zawierające konkrety skłaniają do do równie konkretnych odpowiedzi. Natomiast wytykanie komuś formy wypowiedzi, na przykład jej ogólności, jest zwyczajnym brakiem kultury.

....moderator

Świetnie Pan rozpoznał "zapach". Dla bywalców zebrań nie jest to trudne. Ten sam język i te same sformułowania.... Chęć nadania atmosfery magla na forum jest niczym innym jak przeniesiem tego z zebrań. Wytykanie komuś formy wypowiedzi czy kpina w postaci - nie bardzo zrozumiałego - słowotoku "widły i pochodnie"??? po prostu obrażają. Szkoda słów.

.....niech forum służy mieszkańcom.

Wspaniała inicjatywa rozmowy mieszkańców poprzez Forum. Witam inicjatywę z wielkim zadowoleniem.
Niestety z przykrością stwierdzam brak kultury w artykułowaniu swoich poglądów i opinii przez niektórych "forumowiczów" i ich "ekspresji" znanej z atmosfery dotychczasowych zebrań. Może wspólnie damy radę powstrzymać chamstwo na naszym forum. Niech Forum służy rzetelniej i merytorycznej dyskusji....
Pozdrowienia dla Współmieszkańców.

Ja też zaglądam!

Pozdrawiam współzaglądacza.

no nareszcie!

Trwało całe wieki, ale wreszcie stało się, szkoda tylko, że jeszcze nie działa portal lokatora. Mija rok za rokiem a Zarząd wolnym krokiem realizuje to co wszystkie warszawskie Spółdzielnie dawno to już mają.
Wobec opieszałości władz naszej Spółdzielni postanowiłam rozpocząć działania na rzecz naszych współlokatorów. Mam więcej czasu i wiedzy na temat prawno-statutowych działań takich organizacji. Nowa ustawa daje nam nowe prawa. Już nikt w naszym imieniu nie będzie wygłaszał herezji. Zbliża się nasze Zgromadzienie wedle nowego statutu. Proszę o popracie dla mnie. Mieszkam tu od 30 lat, jestem z zawodu ekonomistką i mam wszelką determinację do działania na rzecz i dobro naszych mieszkańców. Liczę na popracie!
Anna Oleksiak

mam przygotowac widly i pochodnie ?

jezeli mowisz o herezjach to mam przygotowac widly i pochodnie ? jezeli nie to nie zasmiecaj forum nic nie wnoszacymi wypowiedziami w "stylu ludu pracujacy stolicy" lub "pomozecie" .. napisz konkretnie ..
co realizuje zarzad co inne spoldzielnie juz maja ? podstawki pod kawe i herbate dla pani Basi z administracji ?
nowa ustawa daje nam nowe prawa ? jakie ? ze moge gwizdac w dni powszednie w godzinach popoludniowych ?
prosze o poparcie dla mnie ? przy takich ogolnikach to napisze to grzecznie "raczej sobie zartujesz"

...co to za forma dyskusji i język?!!

Chętnie podyskutuję, ale MERYTORYCZNIE i bez takich inwektyw. Drogi FANTI może warto się przedstawić tak jak ja to zrobiłam, a nie udawać bohatera pod pseudonimem. Język znany mi już z poprzednich Zgromadzeń, który to abosolutnie identyfikuje osobę FANTIEGO...... Czas zmienić te zwyczaje - trochę spokoju i kultury w artykułowaniu swoich racji!!!!
Proszę o zachowanie kultury i nie zwracanie się do mnie per ty. Nawet nie wypada - mam swoje lata i nie należy to do dobrych obyczajów, wszak jesteśmy niewielką społecznością osiedlową, dla której intencje są takie same : wpólne dobro, wzajemny szacunek chęć zrobienia czegoś dobrego, Panie Fanti.
Życzę mniej agresji i kultury. Do zobaczenia na Zgromadzeniu...

Fanti ma rację

Szanowna aoleksiak. Domyślam się, że z Sieci i forów korzystasz niewiele i zaczynasz na potrzeby swojej "kampanii wyborczej". Polecam zatem łyk netykiety na początek - zwracanie się per "ty" w Sieci jest jak najbardziej na miejscu, podobnie jak wypowiadanie się pod pseudonimem zamiast pod nazwiskiem. To jest forum a nie Zgromadzenie Członków Spółdzielni...
Z Fanti zgadzam się w jednej kwestii - z ogólnikami daleko nie zajedziesz. Konkrety bardziej przemawiają do rozumu, więc jeśli masz jakiś program dla swojej kampanii, podziel się nim z nami. To że jesteś "ekonomistą z zawodu" nie wystarczy - na jakiej uczelni to wykształcenie zdobywałaś i jakie masz doświadczenie menedżerskie, które predestynowałoby Cię do pracy w Radzie Nadzorczej Spółdzielni? "Sprzedaj się" lepiej, jeśli chcesz poparcia Forumowiczów... Pozdrawiam.

....forum dla merytorycznej dyskusji a nie arogancji!

Dziękuję za uwagi - ale dalszą dyskusję w tym tonie uważam za bezsensowną.
Pozdrawiam

Bardzo dobry pomysl ze strona

Bardzo dobry pomysl ze strona administracji wraz z aktualnosciami , bo wywieszki na drzwiach wejsciowych bardzo czesto traktuje jako niepotrzebny spam ... co sie pozniej odbija na tekstach "my sprawdzic instalacje" , "... ale ja nie zamawialem sprawdzenia" , "administracja nas zamowila" :)

warto byloby jednak zaspamowac ludziom skrzynki pocztowe lub powiesic jeszcze jedna kartke na drzwiach z informacja o tej stronie bo ta strone znalazlem przez przypadek szukajac innych informacji w internecie .. a mowienie, ze nasze osiedle jest sypialnia dla starych ludzi mija sie z prawda ..

Pozdrawiam

>warto byloby jednak

>warto byloby jednak zaspamowac ludziom skrzynki pocztowe lub powiesic jeszcze jedna kartke na drzwiach z informacja o tej stronie bo ta strone znalazlem przez przypadek szukajac innych informacji w internecie ..

Z tym się zgadzam. Też trafiłem przypadkiem, szukając w sieci nr telefonu do Działu Technicznego. ;-)

>a mowienie, ze nasze osiedle jest sypialnia dla starych ludzi mija sie z prawda ..

Tego nie powiedziałem. Napisałem jedynie, że średnia wieku na nowych osiedlach jest niższa niż u nas i to jest po prostu widoczne. Z drugiej strony w ostatnich kilku latach u nas też pojawiło się też wielu nowych młodych mieszkańców i to jest fakt równie niezaprzeczalny. ;-)

Pierwszy post

Forum jest świetnym pomysłem. Można powymieniać spostrzeżenia. Jestem ciekaw jak mieszkańcy widzą nasze osiedle, bo sporo się zmieniło i sporo jeszcze powinno się zmienić.

"sporo jeszcze powinno sie zmienic"

nie lubie ogolnikow wiec moze kolega ma jakies konkretne propozycje ?

do zmiany

Każdy mieszkaniec ma swoje obserwacje. Ja przechodząc widzę grupki "blokersów" pijących lub ćpających i agresywnych. Widzę nowe place zabaw, z pomazanymi urządzeniami, puszkami po piwie i butelkami w piasku dla dzieci.Widzę na klatce wywieszony spis dłużników, bardzo obszerny a niektóre zadłużenia horendalnej wysokości. Kilku moich znajomych ma grzyb na ścianach i pokaźne zestawy głupich odpowiedzi od obsługi technicznej w administracji. Nie słyszałem również o wykorzystywaniu funduszy unijnych, o czym wspominał już ktoś na forum. Pozytywne obserwacje też oczywiście posiadam, wcale niemało.
Kolegę (lub Koleżankę)uprzejmie informuję,że od konkretnych propozycji jest administracja osiedla pobierająca zapewne niezłe gaże.

....nareszcie jest z kimś podyskutować

Popieram Pańskie uwagi. Szczególnie dotyczące działu technicznego. Komisje wyznaczane do dokonania oględzin są niekompetentne, a ich opinie zdawkowe i może jak Pan to określa - po prostu głupie. Mam na to dowód. Na własny koszt uzyskałam ekspertyzę budowlaną dyskwalifkującą nieprofesjonalną opinię Komisji wyznaczonej przez dział techniczny. Do tych obserwacji dołączyłam bym "poświęcenie" członków w pracy w organach nadzoru Spółdzielni - za co pobierają gaże. Regularna nieobecność na wyznaczonych dyżurach ogłaszanych na tablicy. Przez cztery kolejnie tygodnie nie zastałam nikogo. Cierpliwie wyczekiwałam pełną godzinę i tylko dzięki uprzejmości Pań z działu prawnego dowiedziałam się, że nikogo nie będzie. Na złożone pisma również ci Państwo nie odpowiadają.
Może pracę w organie nadzoru powinni sprawować społecznie, bez wynagrodzenia i taką przyjąć zasadę! A narazie na zebraniach dowiadujemy się o "bokserskich" czynach członków Rady Nadzorczej!
A o funduszach unijnych dobrze byłoby tu na forum podyskutować, bowiem informacji jest niewiele - nawet na zebraniach. Wszystkiego trzeba dowiadywać się indywidualnie. Jak juz pisałam Panie z działu prawnego są wielce cierpliwe i udzielają wyczerpujących informacji dla zainteresowanych.
Do takich celów - myślę - Spółdzielnia zorganizowała Forum. Niestety póki co aktywizują się jego uczestnicy ziejący arogacją, inwektywami i brakiem kultury.
Pozytywnych działań też jest wiele, za co bardzo dziękujemy. By nie być gołosłownym to m. in. wielkie uznanie dla Pana Prezesa za zaangażowanie się w sprawę ciągu pieszego przy ul. Jarocińskiej 1 i działań Pani Krystyny Prokopowicz - naszego Przedstawiciela.

.. w koncu jakies konkrety

a nie poprzyjcie mnie bo jest zle .. a ja zrobie Wam ludzie by bylo Wam lepiej ..