Podania osób nie korzystających z książeczek do wpłat

Dziś na klatkach schodowych pojawiła się informacja od Spółdzielni z prośbą o składanie podań od osób, które nie korzystają z blankietów drukowanych przez Spółdzielnię do wpłat za mieszkanie. Super pomysł, można pewnie zaoszczędzić parę groszy na ich druku. Co więcej, myślę, że takich osób jest mnóstwo... Ale jest jedno ALE. Większość z nas płaci np. przelewem przez internet przede wszystkim dlatego, że jest to WYGODNE. Nie wiem ile osób będzie miało czas i ochotę wędrować do Spółdzielni, a jeszcze może sprawdzać godziny jej urzędowania i dostosowywać się do nich, tylko po to, by zgłosić fakt że robią przelewy przez internet i składać jakieś podania. Przecież to zbędna biurokracja! Przecież możnaby takie zgłoszenia załatwić przez internet - mamy przecież XXI wiek... I dla mieszkańców łatwiej, szybciej i wygodniej, i dla Spółdzielni taniej i szybciej ("głosy" same się policzą a wyniki będą znane ad hoc). Dlaczego by nie wykorzystać do tego celu np. "Portalu lokatora"? Przy okazji jednocześnie popularyzując tę formę kontaktu ze Spółdzielnią i lokalną społecznością aktywizującą się na forum. ;-)

P.S. Pytanie do administratora serwisu - czy jest szansa by Forum przenieść na jakiś szablon typu phpBB by Przemo czy vBulletin? W obecnej formie jest strasznie nieczytelne i "nieprzyjazne"... :-(

Forum i książeczki opłat

Witam,

co do książeczek - wystarczy przesłać informację na ogólny adres e-mail Spółdzielni (info@smo.waw.pl)

Jeśli natomiast chodzi o forum: jestem otwarty na konstruktywne uwagi odnośnie aktualnie działającego, tzn co powinno się konkretnie zmienić, aby było lepiej :)