Wydatki SMO wspólnych pieniędzy

W tym temacie chciałem się zająć wydatkami. Tutaj gratulacje dla SMO - bardzo dużo remontów w tym roku przeprowadza nasza spółdzielnia.
Z planów remontowych wynika parę kwestii i tutaj pytania kieruję głównie do zarządu SMO.

Szanowni Państwo

Czy wyłączenie zsypów i remont komór musi realnie być, aż tak drogi? Tu odsyłam do tabeli wydatków 2011 r. z której wynika, że będzie to kwota ponad miliona złotych.

Następnie w kilku lokalach wymiana posadzek i izolacji płyt balkonowych - z tego co wiem zajmują się tym firmy zew. przy okazji ocieplania budynków. Stąd pytanie które lokale będą miały takie remonty i w jakim celu będzie to robione?
Koszta 14844 zł

Następna kwestia to naprawy miejscowe nawierzchni z płytek gresowych w dwóch lokalach. Pytanie jak wyżej w jakim celu i które lokale?
Koszt 30000 zł.

Wykonanie dodatkowych miejsc postojowych

Gdzie dokładnie będą nowe miejsca postojowe i w jakiej ilości?

Adaptacja pom. gosp (trzepalni dywanów) na mieszkanie 20000 zł

Adaptacja pom. gosp (trzepalni dywanów) na mieszkanie 25000 zł (w tym projekt)

Razem to koszt 45 tyś zł. Czy trzepalnie dywanów są naprawdę niezbędne i czy ktoś będzie z tego korzystał regularnie? Jeśli będzie to owszem słuszna inicjatywa, ale proszę o uzasadnienie.

Remont lokali odzyskanych do celów wynajmu lokali przez Spółdzielnię.

Koszt to 85 tyś zł. Jakie lokale konkretnie będą remontowane i co będzie w nich remontowane?

Proszę o odniesienie się do powyższych pytań o ile to możliwe w jak najszybszym czasie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Zapraszam mieszkańców do komentowania tematu i pisania w tej kwestii.

Lenard napisał(a): >Adaptacja

Lenard napisał(a):

>Adaptacja pom. gosp (trzepalni dywanów) na mieszkanie 20000 zł
>
>Adaptacja pom. gosp (trzepalni dywanów) na mieszkanie 25000 zł (w tym projekt)
>
>Razem to koszt 45 tyś zł. Czy trzepalnie dywanów są naprawdę niezbędne i czy ktoś będzie z tego korzystał regularnie? Jeśli będzie to owszem słuszna inicjatywa, ale proszę o uzasadnienie.

Trzepalnie dywanów? Nawet nie wiedziałem, że na naszym osiedlu istnieją takie udogodnienia... ;-) Wracając do meritum, to jednak napisane jest "adaptacja trzepalni dywanów na mieszkanie" czyli owe trzepalnie będą likwidowane a nie tworzone, drogi Lenardzie. :-) I słusznie. Wg mnie wszystkie pomieszczenia, które obecnie nie pełnią swojej prawowitej funkcji (np. suszarnie służące jako "składziki" dla nielicznych, etc.) powinny być adaptowane na mieszkania lub biura/pracownie a następnie w drodze publicznej aukcji sprzedawane na wolnym rynku, zasilając budżet remontowy Spółdzielni.

Jeśli chodzi o naprawy nawierzchni z płytek gresowych to z pewnością dotyczy to Nieruchomości Ia bo w starszych budynkach aż takich "luksusów" jak podłogi gresowe na powierzchniach wspólnych to chyba nie ma... Tylko przy okazji chciałbym się dowiedzieć czy faktycznie to Spółdzielnia powinna pokrywać koszty napraw W LOKALACH Nieruchomości Ia takich rzeczy jak "likwidacja spękań i ODNOWIENIE ŚCIAN 4 lokali", "naprawy miejscowe nawierzchni z płytek gresowych w 2 lokalach" itd., jeśli faktycznie dotyczy to prywatnych mieszkań a nie powierzchniach wspólnych? W czym są "lepsi" mieszkańcy Nieruchomości Ia, że mają takie rzeczy finansowane przez Spółdzielnię, a cała reszta Spółdzielców (Nieruchomości I, II, III) wszelkie remonty tego typu ("odnowienie ścian w lokalu", "naprawy nawierzchni z płytek w lokalach") musi finansować z własnej kieszeni?
Dlaczego są środki na "malowanie klatek schodowych + glazura + gres (poprz malow 1999r)" tylko w N1a, podczas gdy w NI, NII i NIII takie remonty były robione częstokroć jeszcze dawniej niż 1999r (na dodatek nie ma tam glazur i gresów, więc i koszty odświeżenia klatek byłyby niższe)?

Czy szanowna Spółdzielnia

Czy szanowna Spółdzielnia mogłaby ustosunkować się do naszych postów? Czekamy już dość długo.

Czy Spółdzielnia się wypowie?

Odświeżam wątek, bo jest to ciekawy temat, a nie został udzielony żaden komentarz lub odpowiedź ze strony Spółdzielni.